"Enter"a basıp içeriğe geçin

Temsil-i Şahane

Yasin Çetin’in yazdığı, Şükrü Alankaya’nın yönettiği tek perdelik komedi oyunu “Temsil-i Şahane” nin müziklerini aklım yettiğince yapmaya çalıştım. Yolunun açık olacağına henüz provalarında emin olmuştum. Oyuncularımız; Evrim Bakas, İsmail Hakkı Arıtemiz, Muhammet Durmuş Yılmaz, Özgür Uysal, Sibel Erbil, Tolga Çelik. Emeği geçen herkesin yüreğine sağlık..

Temsil-i Şahane

Sarp, taşrada küçük bir ilde yaşayan, kendini çok yukarılarda gören ve yaptığı işi kutsayan bir tiyatro yönetmenidir. Kendini göstermek için yurt dışında bir festivale oyun hazırlamak ister. Bunun için ne oyuncusu ne de ekipmanı vardır. Bunun için bulunduğu belde belediyesinden destek
ister. İsteği kabul olur. Belediye ona oyuncu ve dekor desteğinde bulunur. Fakat istemeyi unuttuğu oyunun olmazsa olmazı bir şey vardır. Oyunu sahnelemesine yedi gün kala fark ettiği bu ihtiyacı için belediyeye dilekçe yazar. Oyuncu olmayan insanlarla ve ekiple bir taraftan oyunu hazırlama gayreti gösterirken bir yandan zamanla yarışır. Bir taraftan da yönetmenlik egosu kendini gösterir. Bu çatışmadan yola çıkarak asıl macera başlar.

228total visits,1visits today

Bu yazı yorumlara kapalı.